Home Pogoda artykuły Zmiana klimatu Anomalny upał może stać się normą

Menu użytkownika

Reklamy

Pomóż utrzymać tę stronę
Pietrek
 
Anomalny upał może stać się normą PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Zmiana klimatu
Wpisany przez ap   
Środa, 04 Sierpień 2010 11:28
Anomalny upał może stać się normą około 2070 roku - poinformowało Radio ONZ, powołując się na szefa Programu Klimatycznego Światowej Fundacji Dzikiej Przyrody (WWF) w Rosji Aleksieja Kokorina.
 
 

Według Kokorina, "w środkowej strefie Rosji upał osiąga teraz rekordowe temperatury, a jego anomalność to długi okres trwania". Według danych naukowców, "najdłuższy okres anomalnego upału - trzy tygodnie - zanotowano w Rosji w 1936 roku, zaś takiego, aby utrzymywał się przeszło miesiąc, nie było nigdy" - podkreśla Radio ONZ.

Kokorin oświadczył, że na razie naukowcy "nie mogą powiedzieć dokładnie, kiedy i w jakich warunkach liczba podobnych fal upałów będzie rosnąć". Jednakże - według ocen, dokonanych po niezwykle silnym upale we Francji w 2003 roku, kiedy zginęły tysiące ludzi - anomalny upał może stać się normą około 2070 roku, jeśli ludzkość nie podejmie wysiłków w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Specjaliści z WWF uważają z kolei, że podobne zjawiska mogą stać się normą już wcześniej.

Ponadto, w Rosji notuje się wzrost różnego rodzaju niebezpiecznych zjawisk hydrometeorologicznych, takich na przykład, jak fale upałów lub zimna - zaznaczają specjaliści. "O ile dziś w Rosji obserwuje się jedno niebezpieczne zjawisko hydrometeorologiczne dziennie, to za 15 lat mogą być już dwa" - przytacza Radio ONZ opinię Kokorina.

 

onet.pl

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
:angry::0:confused::cheer:
B):evil::silly::dry:
:lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side:
:):P:unsure::woohoo:
:huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 
 

Szukaj w serwisie

Czas do 2012

Time now
22. May 2012, 18:37
Count to
21. December 2012, 12:00
Time left
212 days
18 hours
22 minutes

Nasza księgarnia

Kup i czytaj
Reklama
Reklama
Reklama